30 Nisan 2010

İkbal'le Küçük Mutluluklar


HAYIRLI CUMALARA EFENDİM...
SEVGİLERİMLE

İkbal'le Küçük Mutluluklar: Gün Doğdu

"...Gözbebeğimiz gibi baktığımız, gerekli tüm ihtimamı gösterdiğimiz hâlde solan, büyümeyen, çiçek açmayan bitkilerimizi düşündüm. Evlerimizde, suyunu, vitaminini, gübresini verdiğimiz, uygun yere yerleştirdiğimiz, özenle baktığımız hâlde bitkilerimiz çiçek açmazken, bütün engellere rağmen kayalıklardaki çiçeklerin tüm güzelliklerini sergilemesinin nedeni ne olabilirdi acaba? Hani, özel odaları, öğretmenleri, son model cep telefonları varken sınıfta kalan çocuklarımıza inat, gecekonduda yaşayan öğrencilerin takdirname alması, en iyi okulları kazanması gibi... Sanırım bu, bir azim meselesi, Yeter ki isteyelim, içimizden gelsin, bir işi başarma isteği olsun yüreğimizde... İşte o zaman çelik teller bile bizi engelleyemez..."

İkbal Gürpınar Karagözlü, uzun bir aradan sonra yeni kitabı İkbal'le Küçük Mutluluklar: "Gün Doğdu" ile siz sevgili okurlarıyla hasret gidermek için sabırsızlanıyor... Elinden bal damlar gibi yazdığı satırlarla bizlerin dikkatini, hayatımızın koşuşturması içerisinde unuttuğumuz, ihmal ettiğimiz, geri plana attığımız konulara çekmeye çalışıyor. Ve hepimizi sevgi ve saygı dolu bir yaşama davet ediyor!...

çok güzel bir kitap,okudum,tavsiye ediyorum...

3 yorum:

nerimaninmutfagi dedi ki...

hayırlı cumlaar can dostum

meknun dedi ki...

Selamun Aleykum..
İkbal Gürpınarın bende de kitapları var ama henüz bunu almadım..
Çok sade ve hoş bir anlatım kullanıyor yazılarında..beğenerek okuyorum.tavsiye için teşekkürler,yakın zamanda değerlendiririm inşallah :)
kitap okumayı çok seviyorum..
o yüzden böyle tavsiyeler benim için değerli..teşekkürler,sevgiler..
Hayırlı Cumalar..

HÜLYA dedi ki...

ikbal hanımın kitaplarını bende beğeniyorum. okumadım ama ilk fırsatta alıp okumak istiyorum. önerin için çok teşekkürler..

birde bir şey rica edeceğim.

pdçs etkinliğinin 59. ev sahibesi sevgili mutfaktan sesler arkadaşa birtürlü mesaj yazamadım sürekli hata vetiyor. etkinlik için tarif gönderdim ama kendisine bilgi veremyiorum malesef. siz haber verebilirmisiniz bi zahmet...

sevgiler , teşekkürller

Gelibolu'm